Czy kremy do twarzy z kwasem hialuronowym są bezpieczne?

Polub i udostępnij:

Kwas hialuronowy to naturalny składnik tkanek naszego organizmu, którego dużą ilość możemy znaleźć między innymi w tkance skórnej oraz w mazi stawowej. Zadaniem cząstek kwasu hialuronowego jest zatrzymanie w komórkach wody. Jednak ze względu na strukturę tego tak bardzo ważnego elementu wraz z upływem czasu nieubłagalnie znika w naszym ciele zdolność jego samoistnej produkcji.

kremy do twarzy z kwasem hialuronowym

Codziennie tracimy około 30% cząsteczek a w momencie zaprzestania ich produkcji sprawia, że skóra robi się pozbawiona blasku i zaczyna postępować proces jej starzenia. Aby dobrze i szybko uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego, na rynku nie tylko w branży kosmetycznej aczkolwiek także farmaceutycznej sprzedawane są preparaty, zawierające cząstki kwasu hialuronowego pozyskiwanego przeważnie z tkanek zwierzęcych.

W ostatnim czasie hitem rynkowym są preparaty zawierające kwas hialuronowy tworzonym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui. Jest on bardzo bezpieczny dla nas co więcej nie powoduje żadnych skutków ubocznych a także alergii.

Kwas hialuronowy ze względu na swoje bardzo cenne właściwości ma ogromne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Kwas hialuronowy w postaci kremu albo też innej postaci poza tym, że uzupełnia braki wody w skórze a co jest z tym nierozerwalnie związane hamuje proces starzenia się skóry ale dodatkowo kuracja z jego zastosowaniem w wyraźny sposób poprawia twarz.

Krem z kwasem hialuronowych odpowiednio stosowany wygładza zmarszczki zarówno poprzez duże nawilżenie tkanki skórnej a także stymulowanie organizmu do produkcji innych naturalnych składników takich jak kolagen czy elastyna, które ze względu na swoje działanie odpowiadają za dobre napięcie oraz jędrność skóry. Oprócz tego kwas hialuronowy dobrze wpływa na naprawę zniszczonych tkanek poprzez wsparcie organizmu w produkcji nowych komórek.

Krem z kwasem hialuronowym przeważnie polecany jest do stosowania na skórze dojrzałej. Ze względu na to, że w wieku około czterdziestu lat nasz organizm niestety traci prawie większość cząsteczek kwasu hialuronowego ze wszystkich swoich zasobów, zastosowanie w odpowiednim momencie kuracji może wyraźnie zahamować proces starzenia.

Żeby krem do twarzy kwasem hialuronowym przyniósł oczekiwany rezultat w formie gładszej oraz dobrze nawilżonej skóry warto przed jego zakupem przeanalizować dobrze skład. Jednoprocentowe stężenie kwasu hialuronowego w produkcie już może zagwarantować dobry efekt kuracji przy jego zastosowaniu. Oprócz zawartości cząstek kwasu warto również zwrócić uwagę na pozostałe składniki kremu. Doskonałe rezultaty dadzą preparaty dodatkowo wzbogacone o witaminy w tym przede wszystkim witaminę A oraz odpowiednio dopasowane i zmieszane sole mineralne a nawet zioła takie jak na przykład rumianek bądź tymianek.

Należy mieć świadomość, że kuracja odmładzająca z zastosowaniem kremu z kwasem hialuronowym wymaga czasu. Jednak już po paru dniach można zobaczyć jej pierwsze efekty pod postacią widocznego nawilżenia a nawet lepszej elastyczności skóry.

Polub i udostępnij:

5 komentarzy

  1. są bezpieczne sama stosuj. Polecam jest ich wiele na internecie

  2. kremy z kwasem hialuronowym śietnie nawilżają

  3. jestem uczulona na wiele kremów, te z kwasem hialuronowym sa bezpieczne bardzo dziękuje za artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *