Depilacja laserowa – czy warto?

Polub i udostępnij:

Czy depilacja pozwoli nam spełnić marzenia o doskonale gładkim ciele?? Tradycyjna depilacja ciała wymaga systematyczności i czasu, którego często nam brakuje. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z depilacją laserową. Wystarczy 6-7 zabiegów i problem całkowicie znika.  Męczarnie z maszynkami, depilatorami czy woskiem, odchodzą do lamusa Stań się kobietą świadomą i stawiającą na najnowocześniejsze, sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Przekonaj się czy warto stosować depilacje laserową.

Depilacja laserowa

Na czym polega depilacja laserowa

To nowoczesny profesjonalny zabieg stosowany do usuwania owłosienia naszego ciała. Istnieją dwa główne rodzaje lasera, które wykorzystuje się do takiej depilacji. Pierwszy to laser IPL, niestworzony stricte z myślą o usuwaniu włosów, ale posiadający takie właściwości. Drugim urządzeniem stworzonym specjalnie do tego zabiegu jest laser diodowy, który usuwa sam włos, włącznie z jego cebulką, nie rozgrzewając sąsiadujących tkanek, czyli skóry.

Przemawiające jest też to, że już po pierwszym zabiegu około 30% włosków już nigdy nie odrośnie. le jak to się dokładnie dzieje, że włoski już nie odrastają? Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego do określonej temperatury, w wyniku czego dochodzi uszkodzenia mieszka włosowego i zahamowania produkcji włosów. To, czy zabieg będzie dla nas bolesny, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od naszej indywidualnej odporności na ból, jak również od umiejętności osoby, która wykonuje zabieg.  Z pewnością jednak można stwierdzić, że zabieg depilacji laserowej nie jest bardziej bolesny niż tradycyjna depilacja woskiem czy pastą cukrową.

Jak wygląda sam zabieg??

Sam zabieg depilacji laserowej trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Pacjenci zanim zostaną do niego zakwalifikowani, są poddawani konsultacji. Wypełniają specjalną kartę, zapoznają się z przeciwwskazaniami, odpowiadają na pytania, by specjalista mógł zadecydować o możliwości wykonania zabiegu w tym konkretnym przypadku. W razie wątpliwości odnośnie tego, jak dana skóra zareaguje na laser (dotyczy to szczególnie wrażliwych skór), następuje wykonanie tzw. próby, czyli usunięcia jednego włoska, po czym obserwuje się skórę i podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu. Jeżeli próba przebiegnie pozytywnie, to wówczas specjalista może przejść do przeprowadzenia właściwego zabiegu. Polega on na naświetlaniu partii skóry przeznaczonej do depilacji wiązką światła lasera.

Podczas zabiegu może pojawić się uczucie mrowienia lub kłucia, które można zniwelować za pomocą żelu znieczulającego lub chłodzącego. Naturalnym efektem zabiegu jest pojawienie się obrzęku lub zaczerwienienia skóry, które w zależności od rodzaju skóry może utrzymać się od kilku godzin do kilku dni.

Przed depilacją laserową koniecznie się przygotuj

– przynajmniej miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania i wizyt w solarium;

– pół roku przed planowaną depilacją laserową nie można stosować doustnie retinoidów;

– dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest odstawienie leków światłoczułych i ziół o takim działaniu – zaliczamy do nich np. nagietek i dziurawiec;

– miesiąc przed zabiegiem nie można wyrywać włosów pęsetką.

Polub i udostępnij:

1 komentarz

  1. Ciekawy artykuł, bo szczerze mówiąc zbytnio nie interesowałem się w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *