Domowe sposoby na chrapanie

Polub i udostępnij:

Chrapanie nie przeszkadza osobie, która to robi… Osoby, które szukają czegoś na chrapanie to najczęściej partnerki, żony ewentualnie kochanki 😉 Mało romantyczna przypadłość łóżkowa potrafi wpędzić nas w bezsenność, pozbawić nastroju po miłosnych igraszkach. Koleżanka opowiadała o kolejnej randce, tym razem zakończonej w łóżku. Wspominała, że cały urok wieczoru prysł kiedy zasnęli przytuleni a do jej ucha doszedł okropny dźwięk, przez który nie mogła cieszyć się z bliskości i ciepła faceta. Chciałaby z nim zasypiać i budzić się… wyspana.

Chrapiesz jak stary niedźwiedź?

Chrapanie może osiągnąć głośność do 90 decybeli czyli prawie jak kosiarka do trawy albo… ryk dzikiego zwierzęcia. Twoja partnerka narzeka, że chrapiesz? Wasz związek wisi na włosku? Jeśli wstajesz rano i bolą Cię żebra to znak, że dziewczyna stosuje metodę… “z łokcia”. W trakcie spotkania z koleżankami miałyśmy niezły ubaw, kiedy jedna z nich zdradziła co robi mężowi jak chrapie. Śmieszne, ale nie rozwiązuje problemu. Zatykanie nosa, przemoc, zatyczki do uszu, spanie w salonie – nie brzmi uroczo. Zastanawialiście się nad tym, dlaczego chrapiemy ? Może jesteście zbyt puszyści? Wtedy warto trochę schudnąć. Więcej ruchu, lepsza dieta, suplementy. Chrapanie w nocy może też oznaczać problemy natury laryngologicznej, warto odwiedzić lekarza, szczególnie jeśli czujecie się rano nie wyspani i zmęczeni. Niedrożność nosa, guzki w krtani powodują stany bezdechu. Chrapanie zdarza się osobom, które piły alkohol. W każdym razie nie należy bagatelizować tej przypadłości ponieważ nie jest zdrowym symptomem. Prowadzi do osłabienia libido, dekoncentracji, bólów głowy, niedotlenienia – co też sprzyja problemom z prawidłowym ciśnieniem krwi, arytmią serca i w konsekwencji sprzyja zawałom. Co robić, co robić?

Domowe sposoby na chrapanie

  • Wybierz poduszkę anatomiczną. Tej nocy sprawdź czy masz dobrą poduszkę i materac. Prawidłowa pozycja podczas spania ma ogromny wpływ. Głowa i szyja powinny być dobrze podparte.
  • Wywietrz pokój przed snem. Temperatura w sypialni nie powinna być większa niż 20 stopni C. Przykręć kaloryfer.
  • Nawilżaj powietrze. Nie może być za suche.
  • Nie pal przed snem (w ogóle przestań to nie modne jak i nie zdrowe). Papierosy i alkohol używane wieczorową porą mają zły wpływ na mięśnie gardła i języka, podrażnia je i powoduje obrzęk.
  • Zredukuj wagę. Odpowiednia dawka ruchu w trakcie dnia pozwoli na zachowanie kondycji.
  • Wypróbuj suplementy polecane na chrapanie.

Chrapanie to czyste zło 😉

Koleżanka opowiadała o kolejnej randce, tym razem zakończonej w łóżku. Wspominała, że cały urok wieczoru prysł kiedy zasnęli przytuleni a do jej ucha doszedł okropny dźwięk, przez który nie mogła cieszyć się z bliskości i ciepła faceta. Chciałaby z nim zasypiać i budzić się… wyspana.

Prawdopodobnie wypili trochę podczas randki bo amant do otyłych nie należy i wygląda na zdrowego. Jeśli planujecie wspólny sen a nie tylko nocne igraszki nie upijajcie kochanka. O partnera trzeba się troszczyć a nie dźgać łokciem albo walić po głowie poduszką. Domowe sposoby dobrymi sposobami ale warto zasięgnąć opinii lekarza i zacząć działać natychmiast. W aptekach jest sporo gadżetów na nos, krople, wkładki, cuda na kiju. Zanim zrobicie napad na najbliższy sklep farmaceutyczny wypróbujcie powyższe metody.

 

Polub i udostępnij:

1 komentarz

  1. Ooo, to coś dla mnie, bo chrapanie jest jednym z moich problemów, z którym zmagam się od lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *