Jak na odchudzanie wpływa kawa z aktywnym węglem?

Polub i udostępnij:

Niegdyś każda staruszka w neizbędnej prywatnej aptece posiadała węgiel leczniczy w formie ciemnych tabletek. Na wiele lat zapomniano o tych niezastąpionych zaletach i rewelacyjnej efektywności, po to, by obecnie powtórnie zacząć szanować efektywność aktywnego węgla, nazywanego także jako węgiel leczniczy lub węgiel aktywowany.

Aktywny węgiel ma pozytywne dla człowieka właściwości, i jeżeli tak połączyć je ze swoimi ulubionymi dziennymi rytuałami? Co z tego mogłoby powstawać? O tym za moment. Najpierw poznajmy jakie cechy posiada aktywny węgiel, jakie ma zastosowanie i dlaczego należałoby go stosować?

Właściwości węgla aktywnego:

  • pomaga usunąć wzdęcia, niestrawność,
  • eliminuje biegunki a także zatrucia pokarmowe,
  • eliminuje przebarwienia na zębach dostrzegalne przeważnie u osób pijących duże ilości kawy czy palących papierosy,
  • pomaga uporać się z zatruciami farmaceutykami oraz związkami chemicznymi,
  • wspomaga odciążanie układu przez eliminację toksyn,
  • łagodzi podrażnienia skóry i przyspiesza gojenie się.
  • poprawia odcień skóry, przeważnie w przypadku skóry tłustej i pokrytej przebarwieniami.

Zastosowanie aktywnego węgla

Węgiel aktywny użytkowany jest szczególnie w pielęgnacji – stosowany jest w maseczkach oczyszczających albo w trakcie stosowania zabiegu wybielania zębów. Ma jednak szeroko pojmowane przeznaczenie w zwalczaniu różnych chorób przewodu pokarmowego. Aktywny węgiel rekomendowany jest w przypadku leczenia:

– biegunek – aktywny węgiel posiada właściwości wiążące, dzięki czemu asymiluje toksyny i bakterie powodujące biegunkę i wraz z nimi jest wydalany z organizmu. Pokrywa także powłoką obronną błonę śluzową układu pokarmowego i strzeże ją przed niekorzystnymi substancjami.

– zatruć pokarmowych – węgiel leczniczy łączy nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga również wyzwolić układ pokarmowy od substancji chemicznych, którymi został zanieczyszczony. Warto jednak wiedzieć, że aktywny węgiel powinien być podany do 1 godz od zastosowania toksyny a jego ilość powinna być choć dziesięć razy większa od dawki trucizny.

– nadwagi – węgiel leczniczy pochłania również kwasy tłuszczowe z pokarmów oraz przeciwdziała ich wchłanianiu. Dodatkowo pomaga uwolnić organizm od istniejących w nim toksyn, a co za tym idzie wpływa pozytywnie na poprawienie procesów trawiennych.

Kawa z aktywnym węglem

Świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla miłośników kawy jest Easy Black Latte. Jest to apetyczna rozpuszczalna kawa, mająca w swoim składzie węgiel leczniczy, dzięki czemu bez rezygnowania ze swojego zwyczaju picia porannej kawy można wspomóc pracę przewodu pokarmowego, podając organizmowi odpowiednią dawkę aktywnego węgla, który usunie z niego niebezpieczne substancje, przywróci prawidłową pracę układu pokarmowego i nie dopuści, by kwasy tłuszczowe zostały przez niego wchłonięte. Tym samym kawa gwarantuje organizmowi wzorcowy detoks, zwalczając przy tym także wzdęcia oraz odczucie ociężałości.

W recepturze Easy Black Late odszukać także można olej MCT. Jest to olej, który zawiera dobre dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie gromadzą się jako tłuszcz, zaś są źródłem energii. Oprócz tego olej MCT wspomaga przebieg termogenezy, inaczej przemiany tłuszczu w energię. Zaletą, którą przynosi olej MCT jest także dłużej trwające poczucie nasycenia, dzięki czemu dłużej nie wyczuwamy głodu, więc zjadamy lżejsze ilości pokarmów.

Polub i udostępnij:

2 komentarze

  1. Od 20 lat jestem smakoszem kawy. Widzę, że wreszcie powstał produkt stworzony specjalnie z myślą o mnie 🙂

  2. no proszę. dla mnie to nowość. chętnie spróbuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *