Jak się pozbyć cellulitu – 5 sprawdzonych metod

Polub i udostępnij:

Zapewne Cellulit to zmora wielu kobiet. Występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Występuje na różnych częściach ciała. Nazywany jest pomarańczową skórką, charakteryzuje się nieprawidłowym rozmieszczeniem tłuszczu pod skórą. Zwykle pojawia się na udach, piersiach i brzuchu. Dotyka też młodych i szczupłych kobiet. Chcąc usunąć cellulit, najlepiej walczyć z problemem zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Takie połączenie różnych metod sprawi, że redukcja nierówności skory będzie kompleksowa. Chciałabym przedstawić wam 5 moim zdaniem doskonałych metod na pozbycie się kompleksów.

1.Bańki chińskie

Najpopularniejszym zabiegiem kosmetyczym na pewno jest usuwanie cellulitu bańką chińską, ponieważ w szybki łatwy sposób można pozbyć się niepożądanego  kompleksu. Masaż bańką chińską jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną skórki pomarańczowej. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę. Co ciekawe masaż bańką chińską niewiele kosztuje a zwalcza zarówno cellulit tłuszczowy jak i wodny.

2. Kąpiel cytrusowa

Każdy zapewne zna właściwości cytryny  gdzie  pobudza wydzielanie enzymów trawiennych i procesy trawienne, przyśpieszając samooczyszczanie organizmu. W kąpieli cytrusowej jest podobnie. Sok z cytrusów doskonale dba o wygląd skóry. W sezonie zimowym idealnie zrelaksujemy się, wygładzimy i nawilżymy skórę biorąc cytrusową kąpiel.Aby ją przygotować, kroimy w plastry trzy cytryny i trzy pomarańcze. Wystarczy wrzucić je do gorącej wody w wannie i zażywać aromatycznej kąpieli. Taka kąpiel nie tylko poprawia wygląd skóry, nadając jej gładkość, ale też znakomicie relaksuje za sprawą swego aromatu.

 

3. Tabletki na cellulit

Świetną oczywiście sprawdzoną metodą jest suplementacja. W przeciwieństwie do operacji plastycznych i silnych farmaceutyków tabletki na cellulit Celllinea są starannie opracowanym suplementem, który jest naprawdę bezpieczny i skuteczny (sama próbowałam ze względu na brak czasu na sport i i upiększające zabiegi). Jej sekret polega na wyjątkowym doborze składników oraz ich nadzwyczajnej jakości w połączeniu z wymaganą procedurą medycznej weryfikacji. Regulując metabolizm w samych komórkach tłuszczowych i nadając elastyczność punktom ich styczności z tkanką łączną, Cellinea eliminuje cellulit na poziomie komórkowym. Poprawiając zdrowie Twojej skóry, Cellinea nadaje jej gładkość, jędrność oraz piękny wygląd w zewnętrznej warstwie. W pełni jestem zadowolona z korzystania z Cellinea.

4.Naprzemienne prysznice

Metoda polecana przez moją najdroższą przyjaciółkę, która mówi mi że najlepsze efekty daje kilka minut zimnego prysznica na zmianę z ciepłym. Podczas zimnego przepływu wody, naczynia obkurczają się, a podczas ciepłego – wracają z powrotem do swojego stanu sprzed tego zabiegu. Sam fakt zmiany ich rozmiarów ma dodatkową zaletę – wzmacnia elastyczność ścian naczyń, zmniejszając ich przepuszczalność. Przy takich kąpielach warto zaopatrzyć się w środki nawilżające skórę ponieważ  jest ona wtedy podatna na wchłanianie składników odżywczych.

5. Aktywność fizyczna

Nie mogło na pewno zabraknąć najskuteczniejszej metody jaką jest oczywiście sport. Żadna dieta, zabiegi, kosmetyki czy domowe sposoby nie okażą się skuteczne, jeśli zaniedbasz swoją kondycję. Jest wiele ćwiczeń w internecie , które pomogą zawalczyć ci cellulit na udach i pośladka

Polub i udostępnij:

2 komentarze

  1. warto skorzystac z odpowiedniej suplementacji sam cellulit nie zejdzie

  2. naprzemienny przysznic zdecydowanie najlepsza skuteczna metoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *