Kolagen morski- dlaczego warto go stosować

Polub i udostępnij:

Na pewno każda z was słyszała o kolagenie i jego właściwościach. Postanowiłam zebrać wszystko razem i wam przedstawić co znalazłam w internecie. Kolagen Morski w świecie kosmetologii znany jest już od wielu lat. Jest to białko naturalnego pochodzenia, które wciąż stanowi najskuteczniejszą broń w walce z objawami starzenia.

Doskonale uzupełnia niedobory kolagenu w skórze, która wraz z upływem lat  ma coraz mniejszą zdolność do samodzielnego wytwarzania tej substancji.Dlatego aby zniwelować objawy upływającego czasu, musimy dostarczać skórze kolagen przy pomocy kosmetyków. Znakomita większość kremów z kolagenem zawiera jego sproszkowaną postać ze względu na niezwykłą delikatność aktywnego kolagenu morskiego.

Działanie kolagenu morskiego

 Co ważne, Kolagen wykazuje również silne działanie nawilżające. Kolagen morski zawarty może być zarówno w kosmetykach, preparatach do podawania pod skórę, jak i w formie tabletek. Jest wiele firm w ,których można zaopatrzyć się w gotowy kosmetyk bądź półprodukt. Najlepiej działają jednak zastrzyki – skuteczność takiego podania kolagenu jest największa, bowiem najłatwiej przeniknąć mu do najgłębszych warstw skóry.

 Kosmetyka i pozyskiwanie

Z pomocą przychodzi mi oczywiście internet , w którym mowa o nowoczesnnej kosmetyce i stosowany w niej kolagen morski. Składnik ten stanowi związek pozyskiwany ze skóry i łusek ryb morskich (takich jak sola, dorsz, tuńczyk, czy rekin żarłacz), ale również z alg morskich (wtedy związek nosi nazwę fitokolagenu). Ten drugi typ kolagenu jest obecnie popularniejszy i bezpieczniejszy. Kolagen morski posiada zdolność do syntezy kolagenu, zarówno typu I (a więc odpowiedzialnego za zabliźnianie się ran, wzmacnianie tkanki łącznej), jak i elastyny. Pozwala „odnawiać” tkankę skórną, korzystnie wpływa na jej gęstość- dzięki czemu zmarszczki są efektywnie wygładzone, a sprężystość i jędrność skóry wraca do poprzedniej „normy”.

Co najważniejsze pomaga w:

-Regeneracji skóry i utrzymania jej jędrności i odporności

-Krążenia krwi, dzięki utrzymaniu elastyczności naczyń krwionośnych

-Gojenia się ran i kontuzji ścięgien, stawów czy złamań kości

-Bezbolesnego funkcjonowania stawów

-Wzrostu włosów

-Poprawnego trawienia, dzięki utrzymywaniu kondycji śluzówki żołądka i jelit

Czy warto go stosować!!

Po przeczytaniu wielu artykułów zastosowanie kolagenu w kosmetykach ma pewne ograniczenia. Ze względu na wielkość cząsteczki, nie przenika on w głąb skóry właściwej. Dlatego też, aby zwiększyć przenikanie wielkocząsteczkowego związku, kolagen zamyka się w liposomach. Ze względu na wielokierunkowość działania preparatów kolagenowych warto po nie sięgnąć niezależnie od wieku. Trudno się dziwić, że naukowcy szybko zaczęli upatrywać w kolagenie lekarstwa na wieczną młodość. Stosowanie kolagenu morskiego jest bezbolesne a na pewno po stosowaniu liczy się końcowy efekt. Warto!!!

Polub i udostępnij:

1 komentarz

  1. po kontuzji kolana kolagen stał się moim przyjacielem korzystam codziennie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *