Polub i udostępnij:

Czy słyszałyście o odchudzających właściwościach kurkumy? Przyprawa o żółto-pomarańczowej barwie, która jest znana i bardzo rozpowszechniona w kuchni indyjskiej. Kurkuma jest rośliną z rodziny imbirowatych. Podstawową i najbardziej przebadaną substancją zawartą w kurkumie, o cennych dla zdrowia właściwościach jest kurkumina.

Właściwości:
Od najdawniejszych czasów opisywano właściwości farmakologiczne i biologiczne kurkumy, wśród których na szczególną uwagę zasługują przeciwzapalne, antynowotworowe i antyoksydacyjne własności żółtego pigmentu jej kłączy.

  • Badania dowodzą, że wyciąg z kłączy kurkumy hamuje rozwój wrzodów żołądka poprzez zmniejszanie wydzielania soku żołądkowego, co stwarza możliwość jej zastosowania w terapii skojarzonej jako czynnik przeciw wrzodowy
  • Doświadczenia na zwierzętach wskazują, iż kurkuma działa ochronnie na wątrobę, a także może obniżać poziom frakcji LDL cholesterolu.
    Wpływ na odchudzanie:

    Kurkuma niewątpliwie to świetna przyprawa mająca wiele zastosowań, ale czy pomoże w procesie odchudzania?

    Tak
    Kurkumina ,która znajduje się w kurkumie wpływa korzystnie na pracę wątroby, ponieważ wspiera tworzenie oraz wydzielanie żółci, która uczestniczy w procesach trawienia spożytych tłuszczów. Dzięki temu przyspiesza trawienie pokarmu oraz wpływa na prawidłowość tego procesu.

     Jak skutecznie zrzucić 5kg??http://suple-online.com/jak-zrzucic-5-kg/

Polub i udostępnij: