Olej lniany- własciwości i wpływ na odchudzanie

Polub i udostępnij:

Znany od dawien- dawna Olej lniany, dziś staje się coraz bardziej popularny wśród osób, które chcą dobrze i świadomie się odżywiać i wiedzą, jak ważne jest zachowanie smukłej sylwetki i dobrego samopoczucia. Olej ten to bogate źródło kwasów nienasyconych cennych dla naszego organizmu. Czyni go lekiem na wiele chorób.

Olej lniany

Skład olejku lnianego.

Przede wszystkim olej lniany to jedno z najbogatszych źródeł kwasów Omega-3, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Codzienne spożywanie około 2 łyżek oleju lnianego reguluje metabolizm, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i odchudzanie. Poza tym kwasy Omega-3 pełnią kluczową rolę w zachowaniu równowagi hormonalnej w organizmie.

Tłoczony na zimno zdecydowanie przyspiesza metabolizm (jest termogenikiem), oczyszcza wątrobę, dodatkowo pobudzając produkcję kwasów żółciowych. Spożywanie oleju lnianego przekłada się również na wzmożoną aktywność karnityny w organizmie, dzięki czemu organizm spala szybciej i więcej tłuszczu. Najbardziej znaną jednak i kojarzoną z odchudzaniem zaletą oleju lnianego jest wysoka zawartość błonnika(nierozpuszczalnego, pochodzącego z siemienia lnianego), który poprawia perystaltykę jelit i przyspiesza metabolizm.

Olej lniany zawiera:

50 proc. kwasów alfa-linolenowych OMEGA 3

25 proc. kwasów linolowych OMEGA 6

25 proc. nasyconych kwasów tłuszczowych OMEGA 9

Jak olej lniany wspomaga odchudzanie?

– Olej lniany obniża poziom złego cholesterolu we krwi

– Wspomaga trawienie i regeneruje układ pokarmowy

– Oczyszcza wątrobę, wspomagając spalanie tłuszczu

– Zapobiega zaparciom, pomaga pozbyć się zalegających resztek z jelit

-Znacznie zwiększa elastyczność skóry, dzięki czemu chroni nas przed obwisaniem skóry po straceniu  kilogramów

Jak stosować olej lniany na odchudzanie?

Stosowanie oleju lnianego powinny być ustalone indywidualnie, ponieważ każdy ma inne zapotrzebowanie. Dorosła osoba może przyjmować do 6 łyżek oleju lnianego dziennie. Olej lniany w większych ilościach może spowodować bule brzucha. Pamiętajcie smażenie oleju lnianego powoduje utratę wszelkich pro-zdrowotnych właściwości oleju. Najlepiej spożywać go na surowo i bezpośrednio. W myśl diety, olej lniany najlepiej wchłania się i działa w połączeniu z warzywami, owocami, ziołami (nieprzetworzonymi).

 

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *