Polub i udostępnij:
fb-share-icon35
20

Czy wiecie że, otyłość jest wynikiem długotrwałego zaburzenia równowagi między ilością dostarczanej energii a jej wydatkowaniem.  Otyłość to nie tylko defekt estetyczny, lecz groźna choroba i główna przyczyna wielu innych chorób, takich jak: cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia, nowotwory złośliwe czy kamica żółciowa. Statystyki nie kłamią. Otyłość to plaga naszych czasów. Już blisko 60 proc. dorosłych Polaków zmaga się z nadwagą lub otyłością.

Piperine

Problem ten dotyka także co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę – wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia. Winnych temu jest wiele czynników. Czy nad nadwagą lub otyłością można zapanować? Czy słyszałyście o piperynie? Jak pogodzić codzienne życie z rygorystyczną dietą??

Gdy wpisałam  w wyszukiwarce  „piperyna”  pojawiły się najczęściej strony dotyczące odchudzania i wspomagających tenże proces właściwości piperyny. Jej potencjalne właściwości to jednak nie tylko wpływ na tkankę tłuszczową, ale szereg innych działań, które być może okażą się pomocne w leczeniu niektórych schorzeń. Preparat o nazwie „Piperyne” zainteresował mnie najbardziej ponieważ, to specjalnie dobrana kompozycja wartościowych ekstraktów z roślin oraz chromu, która nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Wiec zacznijmy od składu.

  1. Piperyna– Piperyna to składnik pieprzu, który nadaje mu ostry, piekący smak. Piperyna wzmaga proces termogenezy – czyli proces wytwarzania ciepła, podczas którego organizm spala kalorie – a także proces lipolizy, czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto Piperyna ma także liczne właściwości lecznicze. Najbardziej jest znana jako środek na odchudzanie, jednak z badań wynika, że piperyna ma także właściwości przeciwnowotworowe, antybakteryjne i oczyszczające.
  2. Pieprz Kajeński– Dzięki wysokiej zawartości kapsaicyny przyśpiesza przemianę materii, a co za tym idzie – proces odchudzania. Pieprz cayenne  bo o nim mowa , przyspiesza metabolizm. Ponadto stosowanie pieprzu cayenne okazjonalnie i w małych ilościach hamuje apetyt.
  3. Zielona herbata– Zielona herbata swoje właściwości odchudzające zawdzięcza katechinom, a szczególnie substancji o nazwie galusan epigallokatechiny (EGCG). Hamują one wchłanianie tłuszczów z pożywienia i nasilają ich zużycie przez organizm. Ponadto zielona herbata zwiększa aktywność niektórych enzymów biorących udział w trawieniu, korzystnie wpływa na metabolizm wątrobowy, nasila termogenezę i przyśpiesza utlenianie tłuszczów.

Piperine to specjalnie dobrana kompozycja wartościowych ekstraktów z roślin oraz chromu. Zawiera piperynę 95%, ekstrakt z zielonej herbaty w tym EGCG 55%, pieprz Cayenne 4:1 oraz chrom. Suplement diety Piperine jest wyprodukowany w polskiej fabryce farmaceutycznej, przestrzegającej wszelkie normy obowiązujące w Unii Europejskiej.

Pamietaj

Odchudzanie nie musi się kojarzyć z rygorystyczną dietą wyczerpującym treningiem czy liczeniem kalorii. Wesprzyj swój organizm odpowiednio a zobaczysz jak łatwo można zrzucić zbędne kilogramy! „Piperyne” to godny przeciwnik do walki z otyłością. Chcesz mieć urzekającą sylwetkę spróbuj. Polecam

Polub i udostępnij:
fb-share-icon35
20