Recenzja Nuud Antiodorant

Polub i udostępnij:

Nie znam osoby, która nie odczuwałaby dyskomfortu, w momencie, kiedy zorientuje się, że można wyczuć od niej zapach potu. Pocenie się jest zupełnie naturalnym procesem zachodzącym w organizmie. Towarzyszy nam przy wysiłku fizycznym, w upalne dni, a nawet w sytuacjach wzmożonego stresu. Nie jesteśmy w stanie go kontrolować. Tzn. Nie jesteśmy w stanie kontrolować samego procesu pocenia się. Z nieprzyjemnym zapachem potu oczywiście jesteśmy w stanie sobie poradzić na wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów. Być może moja recenzja Nuud Antiodorant uświadomi wam, że do dziś nie wiedziałyście, czym jest skuteczna walka z nieprzyjemnym zapachem potu. 

Recenzja Nuud Antiodorant.

Zanim jednak przejdę do tego, jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi potu, opowiem po krótce o samym pocie, który choć budzi w nas negatywne skojarzenia, tak naprawdę jest bardzo potrzebny naszemu organizmowi. Pot jest istotnym elementem gospodarki cieplnej organizmu. Warto wiedzieć, że świeży pot nie ma zapachu. Nieprzyjemną woń tworzą bakterie, które namnażają się w zakamarkach naszego ciała i wchodzą w reakcję z potem. Zapach potu może zmieniać się w zależności od naszej aktualnej diety, ilości spożywanych płynów, zmian hormonalnych zachodzących w organizmie (zaburzenia hormonalne lub wpływ przyjmowanych leków hormonalnych) czy różnego rodzaju stanów chorobowych.

Skoro jednak sam pot jest bezwonny nie widzę sensu, by blokować ujścia gruczołów potowych antyperspirantami. Ponadto, jak zapewne już wiecie antyperspiranty budzą wiele kontrowersji, ponieważ po Internecie wciąż krąży opinia, że mają rakotwórcze działanie. Dodatkowo, wiele antyperspirantów w swoim składzie zawiera aluminium. Dlatego też antyperspirantom stanowczo mówię NIE.

Moją uwagę przykuł jednak pewien produkt z oferty drogerii KinkyWinky. Mowa o Nuud Antiodorant. 

Nuud Antiodorant

Recenzja Nuud Antiodorant

Nuud Antiodorant to specyfik o holenderskiej recepturze, który łączy w sobie cechy antyperspirantu i dezodorantu. Choć osobiście uważam, że nie powinien być porównywany do żadnego z nich. Podobne zdanie mieli zapewne też jego twórcy, którzy wymyślili  dla niego zupełnie nową nazwę anti-odorant.

Nuud Antiodorant  nie ingeruje w naturalne procesy zachodzące w organizmie, nie blokuje gruczołów potowych, ani nie hamuje wydzielania potu. Za sprawą mikrocząsteczek srebra neutralizuje bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Nie ma bakterii – nie ma nieprzyjemnego zapachu – nie ma problemu, a organizm funkcjonuje bez zbędnych zakłóceń.

Mikrocząsteczki srebra to nie jedyny składnik Nuud Antiodorant. Skład preparatu opiera się na naturalnych olejkach: kokosowym, migdałowym i rycynowym, które dodatkowo chronią i pielęgnują wrażliwą skórę pach. Nie zawiera za to rakotwórczego aluminium, parabenów, alkoholu, soli ani żadnych chemikaliów. Może być stosowany przez wegan, ponieważ nie posiada żadnych składników zwierzęcego pochodzenia.

Preparat jest bezwonny (można więc w dalszym ciągu używać swoich ulubionych perfum), nie pozostawia plam na ubraniach ani na ciele. Ma bardzo wydajną kremową konsystencję. Jedno opakowanie (15ml w cenie 63 zł) spokojnie wystarcza na 6 tygodni stosowania, ponieważ nie trzeba go używać codziennie. Niezależnie od aktywności fizycznej i intensywności zapachu potu, Nuud Antiodorant stosuje się 1-3 razy w tygodniu.

Z pozostałych informacji, które mogą was jeszcze zainteresować warto wspomnieć, że tubka Nuud Antiodorant została wykonana z bioplastiku pozyskanego z trzciny cukrowej, a opakowanie wyprodukowano z niebielonego kartonu FSC, co oznacza, że jest całkowicie biodegradowalne.

kinky winky

Jeśli moja recenzja Nuud Antiodorant nie przekonała was, że jest to produkt idealny, zachęcam was do odwiedzenia drogerii internetowej Kinky Winky, gdzie znajdziecie więcej szczegółów dotyczących produktu i zapewne opinie zadowolonych klientów. Powoli zbliżają się upały. Czas, kiedy nasz organizm intensywniej będzie się pocił. Tylko od nas zależy, czy wzmożona potliwość będzie wywoływała w nas uczucie dyskomfortu. Ja uważam, że mogę sobie tego oszczędzić.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *