Zielony jęczmień – właściwości, którym wiele możesz zawdzięczać

Polub i udostępnij:


Młody zielony jęczmień to cieszący się olbrzymią popularnością produkt, który stosowany jest do wspomagania diety odchudzającej. Zielony młody jęczmień zawiera dużo witamin jak również soli mineralnych, a także dużo błonnika i aminokwasów. To właśnie podwyższona zawartość błonnika decyduje o tym, że jest polecany w czasie diety.

zielony jęczmień

Zielony jęczmień można zażywać w postaci proszku, który produkuje się z młodej trawy jęczmienia. Tego rodzaju roślina jest bogata w kwas foliowy, witaminę C, E, K, witaminę B, beta-karoten jak również minerały w postaci magnezu, żelaza, manganu, wapnia, cynku, krzemu, sodu, boru, fosforu, chromu oraz potasu. Zielony jęczmień najwygodniej jest spożywać pod postacią tabletek, pastylek bądź proszku rozpuszczonego w wodzie.

Sproszkowany jęczmień pozyskuje się z soku z młodej trawy jęczmiennej, można ją też wysuszyć, aby powstał proszek, który się pije. Zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej metody większość cennych składników mineralnych zachowuje się, chociaż przy zastosowaniu drugiej metody ulatnia się witamina C, zawiera on za to zwiększoną ilość błonnika, który jest kluczowy podczas procesu odchudzania.

Właściwości młodego zielonego jęczmienia są cenione na całym świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem głównie wśród celebrytów, którzy dbają o to, aby na długo zachować nienaganny wygląd. Zawarte w zielonym jęczmieniu składniki pomagają zachować zdrowie poprzez utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej.

Zielony jęczmień przeciwdziała stanom zapalnym, wzmacnia układ odpornościowy, jest zalecany do stosowania przy niedokrwistości. Znajdująca się w nim witamina E, C oraz beta-karoten sprawiają, że ma działanie przeciw utleniające, pozytywnie wypływa na układ nerwowy, także warto go brać podczas sytuacji stresowych.

Dodatkowo, reguluje pracę serca, dzięki zawartości żelaza, które transportuje tlen do układu krwionośnego. Można go stosować przy bólach oraz na migrenę. W związku z tym, że zawiera dużo kwasu foliowego powinny włączyć go do diety kobiety spodziewające się dziecka.

Jęczmień na odchudzanie poleca się osobom, które poszukują naturalnych metod na przyśpieszenie procesów spalania się tłuszczu. Utrzymuje on poczucie sytości, {dlatego|tak więc przez dłuższy czas nie odczuwamy głosu, poza tym zapobiega zaparciom regulując pracę jelit. Szybkie odchudzanie oczywiście nie jest możliwe, jest to proces długotrwały, który wymaga dużo wysiłku, wyrzeczeń jak również samodyscypliny. Pamiętajmy, że połowa sukcesu to odpowiednie zbilansowanie diety a także wzmożona aktywność fizyczna. W tym celu najlepiej skonsultować się z fachowcem od żywienia, który opracuje jadłospis zgodny z możliwościami naszego organizmu.

Podstawa to plan i samozaparcie, niestety bez pracy nie uzyskamy wymarzonych rezultatów. Zielony jęczmień może być naszym sojusznikiem podczas odchudzania, przy czym nie wolno zapominać, że żaden produkt stosowany w nadmiarze nie będzie dobrze wpływał na nasz organizm oraz ogólne samopoczucie.

Polub i udostępnij:

6 komentarzy

  1. napewno poprawia samopoczucie biorę cztery dzień i jestem zadowolona

  2. biore w tabletkach czuje się bardziej energiczna. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *