Trądzik młodzieńczy- jak się go pozbyć

Polub i udostępnij:

Trądzik występuje szczególnie u młodych dorastających osób, potocznie nazywany młodzieńczym, objawia się w różnym stopniu na twarzy. Występuje w różnych formach wprowadzając w dyskomfort młodych ludzi, a widoczne uczerwienienie twarzy starają się ukryć stosując różne środki zarówno chemiczne, jak używając specjalnych  okładów. Przeważnie znika z twarzy nie pozostawiając żadnych widocznych śladów lecz dbając o swój wygląd można stosować różne środki zapobiegające.

Trądzik młodzieńczy- jak się go pozbyć

Trądzik- powody powstania

Po pierwsze trądzik młodzieńczy posiada różne cechy charakterystyczne, które objawiają się nietypową kondycją skóry, dotyczącą struktury, koloru oraz rodzaju zastoin. W pielęgnacji skóry trądzikowej najczęściej koncentrujemy się na zabiegach regulujących pracę gruczołów łojowych o działaniu przeciwzapalnym. W drugiej kolejności zabiegamy o prawidłową keratynizację naskórka. Obecne spostrzeżenia wskazują, że nadmiar łoju jest drugorzędnym czynnikiem dolegliwości, a nie przewodnim (jak dotąd sądzono). Fizjologia trądziku dotyczy kilku aspektów, m.in. systemu łojowego i hormonalnego.

Skóra tłusta z trądzikiem wskazuje jednocześnie na zwiększoną produkcję łoju, a tym samym zwiększoną ilość wolnych kwasów tłuszczowych. Bakterie pozbawione pożywki na powierzchni prawidłowego pH skóry przemieszczają się do właściwego źródła co w  konsekwencji prowadzi do powstawania miejscowych stanów zapalnych ujść gruczołów. 

Oto kilka sposobów jak pozbyć się trądziku.

-Po umyciu twarzy żelem koniecznie użyj toniku – zwęzi ujścia gruczołów łojowych, odświeży skórę. Nie może zawierać alkoholu – podrażniłby skórę i pobudził gruczoły łojowe do jeszcze większej aktywności

 

-Jeśli na skórze pojawi się zaczerwienienie sygnalizujące tworzenie się „niespodzianki”, użyj miejscowo sztyftu na wypryski. Przyśpiesza ich gojenie, zawiera zwykle kwas salicylowy

-nakładaj lekki preparat z filtrem minimum 30, ponieważ słońce wysusza skórę, która po krótkim czasie zaczyna się bronić i wydziela jeszcze więcej łoju.

-Warto jeść produkty bogate w witaminę A, która reguluje złuszczanie naskórka – obfitują w nią ryby, wątróbka, jajka, masło, marchewka, szpinak, pomidory i morele.

-Jeśli masz cerę podrażnioną lekami przeciwtrądzikowymi (skutkiem ubocznym niektórych leków może być przesuszenie i podrażnienie skóry), możesz wybrać się do salonu kosmetycznego na zabiegi łagodzące

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *